zespół na wesele Lublin i zespół na wesele Gdańsk

Wysokie ciśnienie – o czym warto pamiętać?

Wysokie ciśnienie – o czym warto pamiętać?

lip 12, 2017

W dobie schorzeń układu krążenia oraz miażdżycy istotne jest, aby kontrolować ciśnienie krwi. Szczególnie chorzy, którzy przyjmują leki na nadciśnienie powinny codziennie korzystać z ciśnieniomierza. Choć urządzenia tego typu dostępne są obecnie nie tylko w przychodniach, ale także w aptekach, to jednak warto również posiadać własny ciśnieniomierz. Jaki wybrać?
Ciśnieniomierze do użytku domowego zazwyczaj obecnie są automatyczne.

 

Choć tego typu pomiar nie jest tak dokładny jak ten, którego dokonują lekarze lub pielęgniarki, to jednak wystarczy to do kontroli ciśnienia w domu. Jaki aparat do mierzenia ciśnienia wybrać? Obecnie można wybierać spośród ciśnieniomierzy nadgarstkowych i naramiennych. Te drugie są popularniejsze, ponieważ zazwyczaj pomiar ze zgięcia łokciowego jest bardziej precyzyjny. Takie ciśnieniomierze są jednak zasilane wyłącznie przy pomocy baterii, dlatego też wiele osób nadal wybiera ciśnieniomierze nadgarstkowe, które często mogą być zasilane z sieci.
Precyzja pomiaru powinna być pierwszą właściwością dobrego ciśnieniomierza. Oprócz tego warto jest wybrać aparat, który poinformuje o występowaniu arytmii.